Spirit - kapitola 4 - Smůla

11. července 2013 v 18:18 | Pavli |  Kapitoly

Kapitola 4 - Smůla


"Pi pip Pi pip Pi pip" zazvonil mi budík a já ho zaklapnu.
"Je čas vstávat." řeknu si sama pro sebe, jdu se obléct a pak se vydám na snídani. Zrovna jsou vílí sušenky, takže si naberu plný talíř. Když dojím poslední sušenku v jídelně už skoro nikdo není, a tak se radši vydám do třídy. Máme zrovna Práci s Aurou, a proto mi stačí jen zápisník, který nosím pořád sebou a píšu si do něj zápisky nebo čmáram jako právě teď.

"Á, co to tu smrdí? ozve se mi za zády Valentine
"Smraďoška přišla." hned přizvukuje Jacklin. "A co si to maluješ?"
Valentine mi vtrhne papír a začne se mi se smát: "Co to jako má být? Vypadá to jak velká odporná ropucha! Něco jako ty Spirit. Co si o to myslíš ty Jacklin?" řekne a podá zápisník Jacklin
"Hnus." řekne Jacklin a vrátí ho Valentine.
"Hned mi to vraťte! Už mě to vaše věčné otravování štve. Vraťte mi to a nechte mě na pokoji!" už jsem to nevydržela a začala jsem na ně řvát.
"Sory. Vrátit ti to nemůžu. Přece nedopustím, aby se někomu udělalo zle, když se na to podívá." řekne Valentine a roztrhla můj zápisník vejpůl.
Nevím, co to do mě vjelo, vždyť to byl jen zápisník, ale začala jsem ječet ještě víc "Cos to udělala ty náno pitomá.
Fajn řekla sis o to. Spirit Magic Fairy!"a proměnila jsem se ve vílu.
"Se chceš prát jo? Tak pojď. Valentine Ma…." dál to nedořekla, protože jsem začala něco odříkávat a nikdo mě nemohl zastavit.
Slova se mi sama hrnula do úst:

"Jménem 3 čarodějek, a nenávistí mou, vrhám na tebe kletbu nezrušitelnou. Až světlo úplňku prozáří nebe, pak stane se odporná ropucha z tebe. Tak řekla jsem a to bude. Dokud měsíc sám spát nepůjde. Však až za úplněk udeří, staneš se zas čápí večeří."

Při těchto slovech mě ovinul černý mrak, který následně přešel k Valentine. A ta klekla a začala křičet. Fakt hodně křičet. Jacklin k ní okamžitě přiběhla a začala ji utěšovat.

"Spirit ihned do ředitelny." ozvala se Prommesa a mě došlo, že musela celou tu scénku vidět. Nic jiného mi nezbývalo, musela jsem jít. V ředitelně na mně už čekala paní ředitelka Faragonda.

"Spirit. Nevím, jak se to mohlo stát. Ale podle dnešního incidentu jsem usoudila, že ty na Vílí Akademii nepatříš. Pro tebe a všechny na téhle škole bude nejlepší, když přestoupíš na Wevil." řekla mi Minor.
"Ale paní ředitelko, vždyť jsem na ni jen poslala malé kouzlíčko.A navíc na Wevil chodí jen čarodějky a já jsem víla." nechápala jsem, co to znamená.
"Spirit, ty asi nevíš, co jsi udělala že? Na to malé kouzlíčko, jak ty říkáš, jsi totiž použila černou magii. Možná tě Valentine trochu naštvala, ale to neznamená, že na ni můžeš vrhat kletby. Sice je to velice jednoduchá kletb a za normálních okolností bych ji dokázala zrušit, jenže tys tam přidala háček, takže je prakticky nezrušitelná a Valentine se při každém úplňku promění v ropuchu." vysvětlila mi Faragonda
"To je mi líto." řekla jsem, protože protestovat už asi nemělo smysl.
"Na dnešní výuku jsi omluvena. Teď si jdi sbalit věci a já zavolá tvým rodičům, ať si pro tebe přijedou." řekne mi ještě Faragonda a pak mě propustí. Balení mi zabere jen hodinku, a tak jdu do parku čekat na Lunu s Andreou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama