Prosinec 2013

Loučení

23. prosince 2013 v 16:41 | Pavli |  Videa
Další krásná písnička... (až na to dětskoSmějící se)


Lucka Vondráčková

23. prosince 2013 v 16:37 | Pavli |  Videa

Lucka Vondráčková

V září kdy jsem dostala k svátku Lucčino CD Oheň, jsem začlla "poslouchat" hudbu. Teprve od tohoto září poslouchám při psaní úkolů, při kreslení i úklidu. Asi 4 písničky umím nazpaměť a zpívam si je s kámoškou ve škole.
Tady je pár mých nejoblíbeňějších:
Zombie

Co s tou touhou

Oheň

A jedna vánoční:
Vánoce bílí

6. kapitola - Tváří v tvář Skarabům

23. prosince 2013 v 16:17 | Pavli |  Plejády
Kapitola 6
Tváří v tvář Skarabům
Jely jsme zrovna jednou z mnoha vedlejších uliček, když se v nejtemnějším rohu něco pohnulo. Zaostřila jsem zrak tím směrem a všimla si, že kolem toho místa se vznáší mlhavá záře a postupně se formuje do tvaru 3 postav. V životě jsem neviděla auru žádného Skaraba, ale cítila jsem, že máme problém.
"Vylezte ven!" křikla tím směrem Sára.
"Co to děláš?" nechápala jsem, jak ji něco takového mohlo napadnout, ale to už Skarabi vylezli z úkrytu. Všichni měli na sobě šedé mikiny s kapucí tak, aby jim nebylo vidět do obličeje.
"A, koho to tu máme. Tak to vy jste ty nové plejády?" řekl ten uprostřed, já si konečně vzpomněla, kde jsem viděla toho švába.
"Dane …?"
"Dane, já ti říkal, že jim sebereme ty plejády a mizíme, ale ty né, tys musel mít proslov." obořil se na Dana ten další Skarab a spolu s tím posledním si sundal kapuci. Ano, byl to Dan a spolu s ním další kluci ze třídy - Matyáš a Šimon.
"Se nemusíš hned rozčilovat." Sundal si kapuci i Dan.
"Holky, mizíme!" špitla, nasedla na kolo a s holkami v závěsu ujížděla pryč.
"Kam si myslíte, že jdete?" slyšela jsem z dálky Šimona a radši přidala, i když mi bylo jasné, že nás nemají šanci chytit. Cesta na sídliště byla už naštěstí bez problémů.
"Tak zítra ve škole." rozloučila jsem se s holkami a už chtěla vyrazit domů, když na mě něco skočilo.
"Uá!" zaječely holky a svalily se na zem vedle mě.
"Já věděl, že to bude fungovat!" zvolat vítězoslavně Maty.
"Sakra. Co tu děláte?" nechápala jsem, jak nás mohli dohonit.
"Nekecej a dej sem plejád." řekl Dan a chytil mě ještě pevněji.
"Ani nápad!" křikla jsem a kousla ho do ruky.
"Au!" zaječel jak holka a tím začala bitka. Kousala jsem, škrábala a štípala jako divá, když jsem přes randál uslyšela autorizovaný hlas učitelky Bosolové.
"Co se to tu perete? Okamžitě od sebe!" přišla až k nám " Á, koho to tu máme! Lomná, Petuňková a Rachová. Co vás to napadlo prát se? Vždyť jste dívky. Dívky se neperou. Příště zkuste řešit problémy civilizovanějším způsobem. Doufám, že se alespoň vytáhnete na zítřejším testu. No nic, já spěchám. Nashledanou." vynadala nám a odešla.
"A co kluci ti nic?" rozhlédla jsem se kolem, ale jako by se po nich slehla zem.
" My píšeme? Já myslela, že jen zkouší. Z čeho vlastně píšem?" začla hned jančit Sára a já se podívala na Týnu, která měla vždy ve všem přehled. Ale ta nic, jen pořád šmátrala po kapsách, a když konečně zvedla hlavu, měla slzy na krajíčku.

"Holky já neumím najít svou plejádu!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po dlouhé době píši dlaší díl Plejád a dlouho asi žádný další psát nebudu. Možná se tu oběví další Spirit, ale nevím.
Zítra je Štědrý den a já se stejně jako spousty z vás strašně těším. Taky bych vám chtěla popřát Veselé vánoce a vše nejlepší v roce 2014.
Pavli