Leden 2014

Strach...

30. ledna 2014 v 18:48 | Pavli |  Krátké příběhy

Strach…

Prásk! Další rána. Ještě víc se k Lence přitisknu, abych zahnala obavy z toho co se děje venku. Sedíme spolu na dřevěné podlaze naší staré půdy, za světla jediné žárovky.

"To bude dobrý." utěšuje mě Lenka, ale obě víme, že už to nikdy nebude jako dřív. Krčíme se tam na té staré půdě a doufáme, že se dovnitř neodváží.

Prásk! Udeří další blesk tak blízko, že ani nedutám. Z venku slyším volání o pomoc, ale vyjít ven by byla jen cesta do záhuby. Jsme tu v pasti. Prásk! Oblohu stále zmítají blesky a žárovka začíná poblikávat, až nakonec zhasne docela. Po tmě je půda ještě strašidelnější.

"Počkej, někde jsem tu viděla…" řekne Lenka, vyprostí se z mého sevření a začne šmátrat kolem. Po chvíli slyším škrtnutí sirky a místnost ozáří babiččin starý svícen.

"Tak je to lepší. Vidíš tu svíčku, dokud svítí, nemůže se nám nic stát." snaží se mě povzbudit, ale marně. Strach mě hlodá a hlodá. Lenka mě opět vezme do své náruče a začne mě konejšivě houpat.

Pak to uslyším. Střešní okno se roztříštilo na kusy a uprostřed stála ta …

Nic strašidelnějšího jsem v životě neviděla. Drapy ostřejší než břitva se zasekávaly do okenního rámu. Skleněné střepy ani trochu nepoškodily hladkou srst černější než noc. Havraní křídla se leskla ve svitu blesků a její tesáky by překousli i ocel. Jenže já neuměla odtrhnout zrak od jejích očí. Zářily jako dva smaragdy, ale zrcadlila se v nich jenom zloba a pohrdání. Jako by se v tu chvíli zastavil čas. Nikdo se neodvařil pohnout. A pak, ta příšera seskočila z okna a neuvěřitelnou rychlostí zaútočila na Lenku. Nedokázala jsem se ani pohnout. Uslyšela jsem výkřik a to mě probralo. Jenže už bylo pozdě. Příšera párkrát zamávala křídly a vyletěla oknem do noci. Začala jsem plakat. Plakala jsem a plakala a rozbitým oknem na mě foukal vítr, který sfoukl i tu poslední svíčku naděje…

Příběhy

30. ledna 2014 v 18:42 | Pavli |  Moje tvorba
Jeďte dolů tam jsou rubriky a v nich veškerá moje "spisovatelská" tvorba


Medvídek Pú

14. ledna 2014 v 14:44 | Pavli |  Videa

Medvídek Pú - Spolu to táhnem

Nedávno jsem dostala v doučku z ájiny (co dostávám přes počítač) za úkol doplnit text téhle písničky ( v angličtině) a když jsem ji poslouchala vzpoměla jsem si na dobu kdy jsem byla ještě malá a medvídek Pú patřil mezi mé oblíbence. Neodolala jsem a pustila si ji znovu (a pak zas a zas a zas). Většině z vás to možná připadá dětinské, ale ...
Tady vám teď dávám první anglickou verzi a pak českou (v celém článku) + textNový rok 2014 !!!

1. ledna 2014 v 18:00 | Pavli

A je tu zas nový rok.....

Celý včerejší večer a dnešní ráno šly po celé naší vesnici vidět ohňostroje a celá naše rodina se sešla a popřála si vše nejlepší do nového roku. I já bych vám chtěla dneska popřát.
Přeji vám ať nezapomenete na to nejlepší z roku 2013 a otevřete se tomu co vám přinese rok 2014. Ať se nenecháte odradit prvními neúspěchy a pochválíte se, když se vám něco povede. Ať nestratíte fantazii, ale stále stojíte nohama na zemi. A ať se splní i ty vaše nejtajnější sny a přání. A ať i v tomto roce stále navštěvujete můj blog (a když nechcete stále navštěvovat blog kde skoro nic nepíšu, alespoň si nastavíte odběr).

Prostě vám přeji, ať si užijete tento rok stejně nebo ještě líp než rok 2013!!