Červenec 2015

30 denní kreslící výzva #1 - Oko

31. července 2015 v 18:09 | Pavli |  Tagy a výzvy
Tak mám tu pro vás příspěvek do 30 denní kreslící výzvy. Řeknu vám, že se mi do toho vůbec nechtělo + měla jsme na to strašně málo času (dneska nestíhám), ale když už jsem vám (si) to slíbila tak to dodržím :).


Pokud tě zajímá, co jsem zpatlala tak klikni na celý článek :)

5 věcí, díky kterým se cítím jako správná blogerka

31. července 2015 v 16:34 | Pavli |  Tips
Na blog mě jednoho dne přivedla jedna moje kámoška a od té doby jsme já a blog nerozlučná dvojka. Teda až do té doby než mi dojde inspirace a (po "pár" dnech) si nezaložím blog nový, popřípadě úplně překopu blog starý. Zatím jsem vystřídala nespočet blogů (o LPS, o koních, blog, který sloužil jako rozcestník pro moje jiné blogy :D). A když mi po nějaké době příjde e-mail, že bych měla něco napsat na blog, jinak mi ho zruší tak to prostě nechám plavat. Celkem se snažím udržet jen 3 blogy:

http://my-story-plejady.blog.cz/ - alias blog původně pro můj příběh Plejády, můj momentální blog.
http://ja17.blog.cz/ - blog s jednoduchou adresou, můj dřívější blog, nyní sloužící jako přesměrování na tento blog
http://lpstym.blog.cz/ - blog o LPS, který mám snad jen proto, že mi připomíná mé dětství :)

Ale zpět k tématu, za ty 3 roky, co bloguju, jsem objevila pár věcí, které jsem na samých počátcích vůbec netušila a o ty bych se s vámi chtěla podělit. Možná si nad některými věcmi budete říkat "Co? To nevěděla? To já věděl/a hned!", ale...
...Prostě to tu máte, koho to zajímá, ať se koukne koho ne, jeho věc :).


Pokud tě to fakt zajímá, klikni na celý článek :)

30 denní (10 týdenní) kreslící výzva

30. července 2015 v 20:28 | Pavli |  Tagy a výzvy
Na tuhle výzvu mě přivedla blogerka Maya (blog). Pokud ji neznáte, jde o to každý den nakreslit 1 daný obrázek, ale s Mayou jsme se dohodly, že budeme přidávat obrázky 3x týdně (úterý, pátek, neděle) a tak se nám výzva protáhne na 10 týdnů (což výjde někdy do konce září). A co všechno budeme kreslit?

Celý seznam najdete v celém článku :)

Tag #2 - Jedno slovo

29. července 2015 v 21:53 | Pavli |  Tagy a výzvy
Tento tag je má jen jedno velmi jednoduché pravidlo - na každou otázku se dá odpovědět jen jedním slovem.
Tak začínáme...


Píseň v mé hlavě

28. července 2015 v 18:56 | Pavli |  Píseň v mé hlavě
...právě se blíží úplně nejlepší scéna ve fimu, nemůžete se dočkat jak to vlastně celé dopadne, a najednou...
"Sto tabletů týdně, sto tabletů týdně..." křičí na vás malá zelená potvůrka, ještě na jasně bílém pozadí, které vás po fimu, plném nočních bitek a romantických scén za tlumeného osvětlení přímo bije do očí a vy máte chuť zkočit do televize a trochu tu "malou zelenou potvůrku" přiškrtit. Nakonec se vám povede se ovládnout, ale raději stejně přepnete na Očko, přece se nebudete dívat na reklamu, která bude trvat dalších minimálně 5 minut. Na Očku sice hraje písnička, kterou moc nemusíte, ale nějak ji přetrpíte, pak se dokoukáte na film a jdete spát. Jenže to nejde. Ta písnička, která měla být jen výplní nudné reklamy vám pořád hraje v hlavě a vy se jí nedokážete zbavit. Tak přesně o těchto písničkách budou tyto články. Pokusím se je vydávat pravidelně, vždy v neděli kolem 6 večer.

Bájo, Vaše Pavli

Tag #1 - 100 otázek, na které se nikdo neptá

27. července 2015 v 20:13 | Pavli |  Tagy a výzvy
Jelikož nemůžu pořád psát hloubkové úvahy (hluboké asi jako dětský bazének na koupališti :D) rozhodla jsem se, že vám zkusím nastínit trochu kým jsem (nebo kým si myslím, že jsem), a proto zde přidávám 1. tag:Projekt - seznam

27. července 2015 v 16:47 | Pavli |  Projekt
V předešlém článku jsem psala o čem vlastně projekt je. A tady už je seznam všeho co chci stihnout než dokončím 9. třídu.
Upozorňuji, že v seznamu jsou jak věci šílené tak věci rozumné a pokud by vás napadlo něco co byste chtěli v nejbližší době zkusit vy, tak rozhodně napiště buď do komentů nebo na e-mail (pavli2001@seznam.cz) :)


Věci co chci stihnout ve školním roce 2015/16:
1. Překvapit.
2. Být vzhůru 24 hodin v kuse.
3. Strávit v posteli min. 15 hodin v kuse
4. Koupit si (a sníst) 4 kopečkovou zmrzlinu.
5. Koupit si celodenní jízdenku a strávit den v tramvaji.
Pro pokračování klikni na celý článek

1000 fialových ovcí aneb v davu odlišných

26. července 2015 v 20:11 | Pavli |  Úvahy a témata týdne
Pozn. (Au)torky: V tomto článku mluvím hlavně o skupině lidí blízkých mého věku, dospívajících, kteří jsou nejzranitelnější skupinou, tou, která má největší potřebu skrývat se v davu a zároveň co nejvíce vybočovat.
----------------------------------------------------------
V minulosti se bylo jít s davem skoro povinností a vybočovat bylo neodpustitelné, a takoví lidé byli vyvrheli společnosti. V každé době je nějaký styl, podle kterého se lidi oblékají, stavějí budovy, malují obrazy, ale i chovají. V dnešní době je tímto stylem originalita. A tím jsme se dostali k paradoxu.

"Jde se lišit od skupinou lidí, kteří se snaží se lišit ?"

Zážitky mimo Síť aneb zase zpátky IT světě

25. července 2015 v 22:02 | Pavli |  Život mimo Síť
Po dvou týdnech jsem opět online a následujících pár dnů vás budu zahlcovat zážitky z mého (ačkoli mi je už 14) prvního opravdového tábora. Teď jsem asi hodinu vybírala fotky, na můj Pinterest (odkaz zde), takže jsem úplně zapomněla co jsem na úvod chtěla říct. Nechci to všechno psát do jednoho článku, a tak to rozdělím do více článků, všechny právě pod názvem Zážitky mimo Síť. Mě osobně by sice nebavilo číst něčí zážitky z tábora, takže pokud jste jako já tak tyhle články klidně přeskočte, akorát pochybuju, že tu najdete i něco jiného. :)
V těchto článcích se taky pokusím popsat povahy pár lidí co jsem poznala, přidám i pár legračních příhod a jakkoli jinak se to pokusím obzvláštnit. Tento článek bude ale jen takový informační, takže tenhle přeskočte určitě :).
Ale pokud by vás, to přece jen zajímalo, tak klikněte na celý článek ;)

Barva charakteru I. - Dívky

12. července 2015 v 16:47 | Pavli
Toto téma jsem nucena načít dřív, než příjde jeho chvíle a i přestože na něj nejte připraveni ani vy ani já. Sama ještě neznám dost lidí (má nesmělá část statečně (?) brání mou rozjařenou povahu k rozletu), abych mohla ze všech 360° úhlu pojmout toto rozsáhlé téma. Proto zatím jen okrajově načnu pár typů dívek (některými z nich jsem si prošla proto je znám lépe než chlapecké), abych je mohla v dalších článcích oslovovat jen zkatkou. Chci jen klasicky podtknout, že obyčejný smrtelník pravděpodobně za svůj život projde minimáně 3 z těchto typů a typy většinou následují v následujícím pořadí.


Pokud chceš vědět víc, klikni na celý článek :)

Projekt

12. července 2015 v 13:59 | Pavli |  Projekt
Máte občas pocit, že vám život utíká mezi prsty, že většina vašich snů a plánu je odložena na neurčito, jelikož máte nyní na práci "důležitější" věci nebo potřebujete odpočívat, abyste se mohli za pár hodin zas vrátit do toho nekonečného koloběhu povinností a planých slibů, že jednou, až budete mít všechen ten frmol zasebou, si uděláte čas na všechny vaše plány?
Já také stejně jako vy podléhám těmto každodenním strastem. Ale rozhodla jsem se tomu dělat přítrž, alespoň na rok a dávám tuto možnost také vám. Možná to pro mne bude jednoduší, jelikož jsem ještě dítě a můžu maximálně z hrůzou očekávat opravdové potíže říše dospělých, ale mám dojem, že kdybych i tento Projekt odložila, skončil by na hromadě mých dalších nikdy neuskutečtitených plánů "do budoucna".


A o co tu vlastně jde?

Co je to za blog??

11. července 2015 v 21:12 | Pavli
Tuto otázku si možná položí ti, jenž můj blog znají jako blog nepříliš zdařilé a naprosto lenivé spisovatelky. Přesto pokud četli pár předcházejících článku museli jste vědět, že k tomuto článku dříve či později dojde. Můj blog je opět vzkříšen ze zapomnění, tentokrát s jiným než ryze spisovatelským námětem.
Hned zezačátku vás musím upozornit, že minimálně příští 2 týdny se zde neoběví ani čárka, jelikož budu mimo Síť, která nás v dnešní době má už dávno v hrsti a většina rybek se z ní ani nepokouší uprchnout, jelikož si už skoro nedokáží představit život mimo ní.
Tento článek, ale nemá vést k dlouhým fylozofickým debatám na téma závislost na Internetu, nýbrž se vám jeho prostřednictvým snažím oznámit můj náhlý popud, využít toto dobrovolné rozhodnutí, být nadále vězněm Sítě, alespoň k nějaké produktivní a kreativní činnosti.
Sama ještě přesně nevím jakým směrem se v těchto nových vodách výdám, takže vás (a sebe s vámi) nechám napochybách, jak se tento blog dál vyvine a zda nejde pouze o chvilkový pohnutek, jenž mě z čistajasna napadl.


Tak naschledanou (snad ne jen strohé sbohem)
Vám přeje Vaše Pavli

P.S.: Pravě jsem projela pár starých článku a zjistila jsem, že jsem chtěla dělat recenze na filmy. Teď se nad svým mírně pošetilým nápadem usmívám, jelikož jsem právě půl hodiny přemýšlela jak mám vlastně pojmenovat tu rozdvojenou podivně smýšlející bytost, jenž právě vede mé prsty po klávesnicim Tak jak jsem se mohla považovat za osobu z dostatečným přehledem a vyhrazeným názorem, kterou bych jako správná recenzistka měla být? Touto otázkou, jenž nakonec zůstane stejně navždy nezotpovězena, se s vámi loučím, milý čtenáři, a ke konci přikládám citát, jenž snad nachvíli utišil můj stud nad mou naivitou a pošetilostí a vrátil mi již tak těžce vydobytou hrdost.

"Za žádných okolností nelituj svých dřívějších činů, protože v tu chvíli si to právě tak chtěl."