5 věcí, díky kterým se cítím jako správná blogerka

31. července 2015 v 16:34 | Pavli |  Tips
Na blog mě jednoho dne přivedla jedna moje kámoška a od té doby jsme já a blog nerozlučná dvojka. Teda až do té doby než mi dojde inspirace a (po "pár" dnech) si nezaložím blog nový, popřípadě úplně překopu blog starý. Zatím jsem vystřídala nespočet blogů (o LPS, o koních, blog, který sloužil jako rozcestník pro moje jiné blogy :D). A když mi po nějaké době příjde e-mail, že bych měla něco napsat na blog, jinak mi ho zruší tak to prostě nechám plavat. Celkem se snažím udržet jen 3 blogy:

http://my-story-plejady.blog.cz/ - alias blog původně pro můj příběh Plejády, můj momentální blog.
http://ja17.blog.cz/ - blog s jednoduchou adresou, můj dřívější blog, nyní sloužící jako přesměrování na tento blog
http://lpstym.blog.cz/ - blog o LPS, který mám snad jen proto, že mi připomíná mé dětství :)

Ale zpět k tématu, za ty 3 roky, co bloguju, jsem objevila pár věcí, které jsem na samých počátcích vůbec netušila a o ty bych se s vámi chtěla podělit. Možná si nad některými věcmi budete říkat "Co? To nevěděla? To já věděl/a hned!", ale...
...Prostě to tu máte, koho to zajímá, ať se koukne koho ne, jeho věc :).


Pokud tě to fakt zajímá, klikni na celý článek :)


1. Blok na poznámky
Už se vám stalo, že jste dostali nápad na blog, ale než jste se dostali k počítači, tak jste ho zapoměli?
Z poznámkovým bločkem se vám to nemůže stát. A pokud najdete nějakou inspiraci na internetu, nezapomeňte si ji nějakým způsobem uložit, stránku třeba do oblíbených položek, nejlépe do předem určené složky Inspirace, Blog apod. Za skvělou věc také považuji Pinterest, díky této stránce, si vaše oblíbené obrázky stačí jednouduše "připnout" na svoji nástěnku a už je nestratíte."2. Oddělovače a automatické ukládání
Snažíte se dostat na konec stránky, jedete směrem dolů, ale najednou vás překvapí strašně dlouhý (skoro až nekonečný) článek, který vás naprosto nezajímá. Taky to na cizích stránkách nesnášíte? Ale co ta vaše? Používejte oddělovače!! Je to jednoduché, stačí jen tam, kde chcete ukončit úvod článku, zmáčknout 1. tlačítko v druhém řádku možností úprav vašeho článku a hned se vám v článku oběví vodorovná čára, která značí oddělení pro celý článek. :)
Druhou skvělou věcí, při psaní článku je automatické ukládání (najdete pod prostorem na psaní článku). Pokud máte vyplněný název a v článku už něco napsané, počítač vám automaticky článek uloží a vám se pak nemůže stát, že vaše hodinová práce je vniveč, jen kvůli náhlému výpadku proudu.


3. Fotobanky a photo editory
Článek, je mnohem zajímavější pokud používaš zajímavé obrázky, ale obrázky ti mohou taky zvýšit návštěvnost. Příprava je sice delší, ale já miluju ten pocit, že jsem jako opravdová spisovatelka a neporušuju autorská práva. :)
Při výběru obrázku do článku zkuste používat své vlastní nafocené obrázky, nebo pokud se vám nechce fotit (jako mně), používejte obrázky z fotobank (zdarma např. freeimages nebo moguefile) nebo při vyhledávání z google obrázky používejte vyhledávací nástroj práva k použití. Výběr obrázků je sice menší a musíte hledat, abyste našli nějaké pěkné, ale ten pocit za to vážně stojí. Obrázky taky můžete upravit v photo editoru (např. picmonkey) a vytvořit si tak opravdu originální zpestření vašeho článku.4. Tabulky a zas obrázky
Nyní máte sice originální obrázky, ale jak je dát do článku, aby nevypadaly blbě a plnily dobře svůj účel zvyšování návštěvnosti? Svůj vytvořený obrázek první uložte do galerie a až pak jej použíjte v článku (předejdete tak zmatenému upozorňování, že nemůžete publikovat "prázdný" článek), ale dříve než obrázek vložíte do článku, vytvořte tabulku (2. řádek 6. tlačítko) - (nejepší je 2 sloupce x 1 řádek), do jednoho sloupce napište text a do druhého vložte obrázek a upravte velikost obrázku. Pro zvětšení jednoho nebo druhého sloupce použíjte mezerník (jinak to myslím nejde), zvětšit celou tabulku snad zvládnete ;). POZOR! Neukládejte článek, pokud nemáte zaplněné všechny buňky tabulky, tabulka by se vám pak celá rozházela. Nezapomeňte obrázek také popsat, aby se snáz vyhledával na googlu a tím přilákal na tvůj blog nové návštěvníky. :)


5. Odkazuju a kometuju
Když už ti někdo přece jen příjde na blog nesmíš ho pustit. Neboj se odkazovat ani v článcích na své dřívější články. Taky je dobré mít nějaké Affs, SB (spřátelené blogy) apod. Navzájem s těmito blogy si zveřejníte adresy a můžeš ve svých článcích odkazovat taky na ně. Oni ti to pak jistě rádi oplatí ;)
Nejlepší věc ale, co můžeš udělat, je napsat pár věcí do svého profilu, přidat si tam nějaký dobrý obrázek a hurá komentovat ostatní blogy! Důležité je ale i odpovídat na komentáře na svém vlastním blogu, k tomu je pár skvělých vychytávek v Obecném nastavení blogu (viz obrázek). Také je dobré na konci článku položit nějakou otázku, na kterou by mohli čtenáři odpovídat. :)


--------------------------------------------------------------------------
Tak já doufám, že se vám článek líbil, pokud znáte ještě nějaká pěkná vylepšení tak určitě napište, ale i pokud neznáte tak zanechte komenář :), i kdyby jste měli napsat jen "Byl jsem tu." nebo "Dočteno až do konce!" :D.
Sice se dneska ještě "uvidíme" ale...
Čauky :), Vaše Pavli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andrea Andrea | Web | 31. července 2015 v 16:41 | Reagovat

Máš krásny blog :D

2 Pavli / ja17 Pavli / ja17 | 31. července 2015 v 18:05 | Reagovat

[1]: Díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama