Projekt

12. července 2015 v 13:59 | Pavli |  Projekt
Máte občas pocit, že vám život utíká mezi prsty, že většina vašich snů a plánu je odložena na neurčito, jelikož máte nyní na práci "důležitější" věci nebo potřebujete odpočívat, abyste se mohli za pár hodin zas vrátit do toho nekonečného koloběhu povinností a planých slibů, že jednou, až budete mít všechen ten frmol zasebou, si uděláte čas na všechny vaše plány?
Já také stejně jako vy podléhám těmto každodenním strastem. Ale rozhodla jsem se tomu dělat přítrž, alespoň na rok a dávám tuto možnost také vám. Možná to pro mne bude jednoduší, jelikož jsem ještě dítě a můžu maximálně z hrůzou očekávat opravdové potíže říše dospělých, ale mám dojem, že kdybych i tento Projekt odložila, skončil by na hromadě mých dalších nikdy neuskutečtitených plánů "do budoucna".


A o co tu vlastně jde?


Projekt, který se suše jmenuje pouze Projekt, stejně jako pro tu nejdůležitější kočku je nejlepší jméno prostě Kočka, ale to odbíhám od tématu, má svůj základ v naprosté jednoduchosti: Vymyslíš plány - splníš plány. Jednoduché že? Ale člověk by se za chvíli mohl hádat, která část je složitější. Jestli vyhrabat všechny své sny a plány zpoza postelne nebo je najít mezi půdními starožitnostmi, nebo se konečně dokopat k jejich spnění a k tomu ještě do časového limitu?
Mám tu ale pár věci, které by vám (a mě samozdřejmě také) pomohly k splnění tohoto nelehkého úkolu.

1. Veďte si záznamy (deník, diář, památník..)
Mnohem lépe se vám povede pokud si předem napíšete do jednoho sešitu všechny vaše plány pěkně pokromadě a pak si budete ppostupně odškrtávat, co již máte za sebou.
Pro AM jistě bude spestřením spousta doplňujících obrázků a fotek (rozhodně nezapomínejte na fotky) a nezapomeňte také doplnit vaše pocity ze splnění úkolu a jak to všechno vlastně dopadlo (až se z vás stane SS,a to na většinu znás příjde, tak to oceníte)
black block with pencil, diary

Calendar series 4
2. Stanovte si termín
Vždy, ačkoli si to bojíme přiznat, se nám řečníkům (= lenochům, já se to teda o sobě alespoň přiznat nebojím), ale i podobným typům lépe pracuje pod tlakem, jelikož všichni sdílíme jednu nelibou vlastnost, která se nám již párkrát jistě vymstila a tou je nechávání věcí na poslední chvíli, nebo - to se již týká VŠECH TYPŮ (a mluvila jsem o tom ze začátku) - odkládání věcí na neurčito. Stabilní plán z jasným začátkem i koncem pomůže stabilním typům, aby měly pocit kontroly nad svým životem, ale dodává možnost náhlých popudů uskutečnit některý z plánů.


3. Najděte si přítele
Pro společenské typy, ale i pro ty, kterým stačí jeden dobrý přítel, bude plnění úkolů mnohem zábavnější, pokud na to nebudou sami. Přizvěte si tedy některého dobrého přítele, nechte ho ať si udělá svůj vlastní Projektový deník nebo si udělejte jeden společný. Záleží čistě na vás.


"Přátelství násobí radost (a dělí žal)."

Tak toto jsou 3 věci, které jistě přispějí k dokončení tohoto Projektu. O průběhu mého Projektu vás budu ještě informovat (termín projektu jsem si dala následující školní rok) a doufám, že i vy se se mnou podělíte o vaše nápady a připomínky, nebo jakékoli myšlenky, co vám vytanuly v hlavě právě teď, jelikož právě ty bývají mnohdy nejdůležitější. Myslím, že vše důležité již bylo řečeno, ale pokud stále pochybujete mám pro Vás ještě jeden citát:

"Lidská mysl je schopna dokázat cokoliv, co si vymyslí a čemu uvěří."

Vaše Pavli
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Navazující články:
Projekt - seznam - všechno co jsem si předsevzala, že slpním..

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 12. července 2015 v 14:35 | Reagovat

Pěkné, moc pěkný nápad :-)
Já to mám jinak, do věcí, které jsou pro mne  v životě nejdůležitější, se pouštím vždycky hned :-) a nebo pokud něco hned nejde (chodím do práce a tam je pracovní doba nadlouho), tak si na plán myslím třeba až do večera a nejdu spát dokud není splněn :-) Málokdy se mi stane, že bych něco odkládala :-)

2 Pavli / ja17 Pavli / ja17 | 12. července 2015 v 16:41 | Reagovat

[1]: Děkuji.
Vlastně nevím co jiného na to odpovědět. :D
Máte štěstí, že jste tak vytrvalý člověk a když si něco usmyslíte, tak to uděláte. Takovou schopnost vám závidím. :-) .

3 Gil Gil | Web | 12. července 2015 v 19:08 | Reagovat

[2]: :3 jéé, to já moc děkuji :-) Ty máš určitě milion vlastností, co bych zase já mohla závidět Tobě, každý člověk je výjimečný a na svém místě :-) A nevykej, mankote, to bych se cítila zvláštně, blogeři si tykají a ... já Ti píšu s velkou úctou :-)

4 Pavli / ja17 Pavli / ja17 | 12. července 2015 v 19:57 | Reagovat

OK :D
Já vlastně ani nevím proč jsem ti vykala. :D Možná proto, že čtu teď jednu starou knížku, co jsem vyhrabala u babičky a tam si všichni vykají, tak jsem s toho celá poblázněná. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama